Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Întrebări
| Intrebarea nr. 2717 din data: 04-05-2009 pusa de Ardelean Roberto Cristian : · Buna ziua, ma numesc Ardelean Roberto Cristian si as dori sa ma informati unde pot sa depun o sesizare scrisa referitoare la un incident petrecut in data de 30.04.2009 in jurul orei 17 la urcarea pe podul Gradiste in care am suferit o avarie la masina personala din cauza unei pavele dislocate aflate pe sensul de mers.
Intrebarea nr. 2637 din data: 23-03-2009 pusa de Lazar Mihaela : · Astazi, cei de la asfaltare au fost pe strada Stefan Cicio Pop, au astupat o gaura din jurul unui canal mic iar celelalte 3 gropi care erau langa canal nu le-au astupat. De ce?
Saptamana trecuta, pe drumul de Oradea, inainte de intrarea in Zimand-Cuz niste masini cu numere de Bihor lucrau la peticit drumul, dar proaspat facute, peticitul era sub nivelul asfaltului si se simtea cu masina fiecare petic. Ma intreb daca aceasta e o lucrare de calitate?
De pe podul din Gradiste, in directia de mers catre gara, avem in fata ochilor o mizerie de nedescris la depou. Dece nu se ocupa nimeni de curatenie?
Intrebarea nr. 2611 din data: 12-03-2009 pusa de Borta Liviu : · Buna ziua, Copii de la blocurile 17,18,19,si20 ar dori daca s-ar putea amenaja un mic spatiu de joaca care sa cuprinda doua mese de ping-pong si cateva bancute.Locul destinat ar fi la capatul blocului 17 langa modulul de incalzire unde ar fi destul spatiu,deoarece aici a fost spatiu verde iar in urma montarii modulului parcul s-a deteriorat si prin-prejurul modulului a devenit loc de parcare pentru masini.
Intrebarea nr. 2566 din data: 22-02-2009 pusa de Alexa Alina : · Va rog sa-mi spuneti care e data estimata pentru redarea in folosinta a strazii care leaga Aradul Nou de Sinicolaul Mic (Str.Nicolaus Lenau). Strada pe care este deviata circulatia a ajuns intr-o stare jalnica si ne \"rupem\" masinile (exprimare dura DAR potrivita situatiei).
Multumesc.
Intrebarea nr. 2529 din data: 07-02-2009 pusa de CAMENITA DANIELA : · In dreptul imobilului de pe strada Sava Tekelija nr 7A, Arad de mai bine de o luna nu arde becul de la iluminatul stradal.
De asemenea nici becul aflat la coltul stradii Sava Tekelija cu stada Academia Teologica nu arde.Va rugam sa ne ajutati cu inlocuirea lor. Va multumim frumos!
|
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 2717 din data: 04-05-2009 pusa de Ardelean Roberto Cristian : · Buna ziua, ma numesc Ardelean Roberto Cristian si as dori sa ma informati unde pot sa depun o sesizare scrisa referitoare la un incident petrecut in data de 30.04.2009 in jurul orei 17 la urcarea pe podul Gradiste in care am suferit o avarie la masina personala din cauza unei pavele dislocate aflate pe sensul de mers.
|
Raspuns din data de 03-06-2009 : Stimate Domn,
Urmare intrebarii dumneavoastra , va comunicam urmatoarele:
Sesizarile scrise pot fi depuse la Serviciul Relatii cu Publicul cam5, in Palatul Administrativ, cu specificarea locatiei in care a avut loc incidentul, pentru a putea fi indentificata mai usor.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2637 din data: 23-03-2009 pusa de Lazar Mihaela : · Astazi, cei de la asfaltare au fost pe strada Stefan Cicio Pop, au astupat o gaura din jurul unui canal mic iar celelalte 3 gropi care erau langa canal nu le-au astupat. De ce?
Saptamana trecuta, pe drumul de Oradea, inainte de intrarea in Zimand-Cuz niste masini cu numere de Bihor lucrau la peticit drumul, dar proaspat facute, peticitul era sub nivelul asfaltului si se simtea cu masina fiecare petic. Ma intreb daca aceasta e o lucrare de calitate?
De pe podul din Gradiste, in directia de mers catre gara, avem in fata ochilor o mizerie de nedescris la depou. Dece nu se ocupa nimeni de curatenie?
|
Raspuns din data de 09-04-2009 : Stimata Doamna,
Urmare intrebarii dumneavoastra , va comunicam urmatoarele:
Consiliul Local al Municipiului Arad- Primaria Municipiului Arad, nu administreaza drumurile aflate in exteriorul Municipiului Arad, pentru cele sesizate in legatura cu lucrarile de reparatii ale DN.79, va rugam sa va adresati Sectiei de Drumuri Nationale Arad.
In ceea ce priveste lucrarile de reparatii ale strazii Cicio Pop acestea au fost lucrari de interventie, necesare asigurarii unui trafic rutier in conditiile de siguranta, urmand ca, odata cu imbunatatirea conditiilor meteo sa fie efectuate lucrari de reparatii mari complexe.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2611 din data: 12-03-2009 pusa de Borta Liviu : · Buna ziua, Copii de la blocurile 17,18,19,si20 ar dori daca s-ar putea amenaja un mic spatiu de joaca care sa cuprinda doua mese de ping-pong si cateva bancute.Locul destinat ar fi la capatul blocului 17 langa modulul de incalzire unde ar fi destul spatiu,deoarece aici a fost spatiu verde iar in urma montarii modulului parcul s-a deteriorat si prin-prejurul modulului a devenit loc de parcare pentru masini.
|
Raspuns din data de 14-05-2009 : Stimate Domn,
Urmare intrebarii dumneavoastra , va comunicam urmatoarele:
Referitor la mesele de tenis solicitate mentionam ca, in anul in curs nu avem sume alocate in buget pentru achizitia lor. Cererea dumneavoastra ramane in atentia noastra pentru anul urmator cand vor fi prevazute fonduri pentru acest tip de achizitii. In ceea ce priveste bancile solicitate , mentionam ca cererea dumneavoastra va ramane in atentia noastra urmand a fi solutionata dupa organigrama procedurilor legale de achizitie, in ordinea prioritatilor din lista existenta.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2566 din data: 22-02-2009 pusa de Alexa Alina : · Va rog sa-mi spuneti care e data estimata pentru redarea in folosinta a strazii care leaga Aradul Nou de Sinicolaul Mic (Str.Nicolaus Lenau). Strada pe care este deviata circulatia a ajuns intr-o stare jalnica si ne \"rupem\" masinile (exprimare dura DAR potrivita situatiei).
Multumesc.
|
Raspuns din data de 25-03-2009 : Stimata Doamna,
Ca urmare a sesizarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele:
Adresa dumneavoastra a fost transmisa consultantului lucrarilor executate in cadrul obiectivului “Reabilitarea zonelor urbane care se confrunta cu deficiente majore ale sistemului de canalizare din Municipiul Arad”, pentru a dispune constructorului sa ia masurile necesare amenajarii strazilor din cadrul acestui obiectiv astfel incat sa se poata circula in conditii de siguranta.
Compartimentul Audiente
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 2529 din data: 07-02-2009 pusa de CAMENITA DANIELA : · In dreptul imobilului de pe strada Sava Tekelija nr 7A, Arad de mai bine de o luna nu arde becul de la iluminatul stradal.
De asemenea nici becul aflat la coltul stradii Sava Tekelija cu stada Academia Teologica nu arde.Va rugam sa ne ajutati cu inlocuirea lor. Va multumim frumos!
|
Raspuns din data de 17-02-2009 : Stimata Doamna,
Ca urmare a intrebarii dumneavoastra va comunicam urmatoarele :
Sesizarea dumneavoastra a fost transmisa la SC ELBA SA in data de 07.02.2009, spre solutionare, iar in data de 17. 02.2009, am primit raspuns, ca pe str. Sava Tekelia, Nr. 7 A, a fost rezolvata problema la iluminatul public.
Compartiment Audiente
|
Sus
|
|
|
|